Program

Program na listopad až listopad

6. až 7. 11. – SO-NE – ODDÍLOVÝ PŘEBOR – Zubří u Nového Města na Moravě – sraz: do 10:00 na parkovišti u hotelu SKI – bližší informace na jiném místě – přihlášky: do 31. října přes členskou sekci

17. 11. – ST – Brněnský běžecký pohár (1. závod) – Jehnice, škola – sraz do 9:00 hod. – 5km 10:30 hod., 10km 11:15 hod. – přihlášky předem nejsou třeba, na místě se vkladem 100,– Kč – doprava vlastní nebo MHD (autobus 70)

19. 11. – PÁ – noční mapový trénink – Babice nad Svitavou – sraz: 17:00 v ohybu silnice mezi Křtinami a Babicemi nad Svitavou – mapa: Březina (1 : 10 000, E=5m) – typ tréninku: scorelauf + krátká trať – doprava: osobními auty

20. 11. – SO – vytrvalost bez mapy „Oslava a Chvojnice“ – Oslavany – sraz: 9:30 v Oslavanech (ulice V Oslavě) – vytrvalost: Oslavany ® Čučice ® Velká skála ® Kralice nad Svitavou – doprava: osobními auty

21. 11. – NE – zimní mapový trénink – Hrádkov – sraz: 9:30 nad Hrádkovem v lese – mapa: Ledková huť (1 : 10 000, E=5m) – typ tréninku: koridory – doprava: osobními auty

26. 11. – PÁ – noční mapový trénink – Žarošice – sraz: 16:30 na silnici 54 v místě „Žarošice, Těšanka“ – mapa: Bílý vlk (1 : 10 000, E=5m) – typ tréninku: dlouhé postupy – doprava: osobními auty

27. 11. – SO – vytrvalost s mapou – Proseč – sraz: 9:30 v lese mezi Prosečí a Budislaví – mapa: Toulovcovy maštale (1 : 15 000, E=5m) – typ tréninku: COB – doprava: osobními auty

28. 11. – NE – zimní mapový trénink – Hostěnice – sraz: 9:30 na parkovišti u propadání v Hostěnicích – mapa: Kamenný žlíbek (1 : 10 000, E=5m) – typ tréninku: seběhy – doprava: osobními auty

3. 12. – PÁ – noční mapový trénink – Mokrá-Horákov – sraz: 16:30 na točně autobusů v Mokré-Horákov – mapa: Vlašnovské údolí (1 : 10 000, E=5m) – typ tréninku: okruhy – doprava: osobními auty

4. 12. – SO – vytrvalost bez mapy „údolím Bílého potoka“ – Velká Bíteš – sraz: 9:30 ve Velké Bíteši (Karlov) – vytrvalost: Velká Bíteš ® Šmelcovna ® Veverská Bítýška – doprava: osobními auty

4. 12. – SO – Brněnský běžecký pohár (2. závod) – Okrouhlá – sraz do 9:00 hod. – 5km 10:30 hod., 10km 11:15 hod. – přihlášky předem nejsou třeba, na místě se vkladem 100,–Kč – doprava: vlastní

11. 12. – SO – Běh na Býčí skálu – Brno, Zamilovaný háj – sraz: 9:00 na okraji Zamilovaného háje – start: 30 km 9:00 a 9:30, 15 km 10:00 – doprava: osobními auty nebo MHD

12. 12. – NE – Mistrovství Brna sprintových štafet – Brno, ZŠ Bosonožská – sraz: 14:00 na ZŠ Bosonožská – mapa: Starý Lískovec (1 : 4 000, E=2,5m) – typ závodu: spritové štafety – doprava: osobními auty nebo MHD

16. až 19. 12.ČT–NESoustředění Sklené – viz samostatný rozpis akce

18. 12. – SO – Brněnský běžecký pohár (3. závod) – Vranov, Sportovní areál AMK Zbrojovky Brno – sraz do 9:30 hod. 5km 10:30 hod., 10km 11:15 hod. – přihlášky předem nejsou třeba, na místě s vkladem 100,– Kč – doprava: vlastní

23. 12. – ČT – Běh okolo Brna – tradiční cca 29. ročník předvánočního oběhnutí Brna – Mariánské údolí ® Pod Hádkem ® Nový Dvůr ® Březina ® Zadní pole ® Babice nad Svitavou ® Alexandrovka ® Adamov ® Útěchov (cca 120 min; MHD) ® Soběšice ® Lesná ® Husovice – sraz do 9:00 v Mariáském údolí – doprava autobusem číslo 55 s odjezdem v 8:38 z Židenic, nádraží (Stará Osada 8:41; Dělnický dům 8:45)

24. 12. – PÁ – Vánoční běh na Babu – Skalka za Medláneckým kopcem – sraz do 9:30 hod. – doprava vlastní nebo MHD (tramvaj 12 nebo autobus 53)

26. 12. – NE – Brněnský běžecký pohár (4. závod) – sokolovna Syrovice – sraz do 9:00 hod. – 5km 10:30 hod., 10km 11:15 hod. – přihlášky předem nejsou třeba, na místě se vkladem 100,– Kč – doprava: vlastní

31. 12. – PÁ – zimní mapový trénink – Rozdrojovice – sraz: 14:00 na hřišti nad Rozdrojovicemi – mapa: Trnůvka (1 : 10 000, E=5m) – typ tréninku: směry – doprava: osobními auty

2. 1. – NE – zimní mapový trénink – Brno, Velká Klajdovka – sraz: 9:30 na parkovišti nad Velkou Klajdovkou – mapa: Hádecká planina (1 : 10 000, E=5m) – typ tréninku: okruhy – doprava: osobními auty

7. 1. – PÁ – noční mapový trénink – Vracov – sraz: 16:30 v rohu lesa u hřiště ve Vracově – mapa: Duny (1 : 10 000, E=2,5m) – typ tréninku: krátká trať – doprava: osobními auty

8. 1. – SO – zimní mapový trénink – Vracov – 2 tréninky – doprava: osobními auty

8. 1. – SO – Brněnský běžecký pohár (5. závod) – Kuřim – sraz do 9:00 hod. – 5km 10:30 hod., 10km 11:15 hod. – přihlášky předem nejsou třeba, na místě se vkladem 100,– Kč – doprava: vlastní

9. 1. – SO – zimní mapový trénink – Vracov – 1 trénink – doprava: osobními auty

15. 1. – SO – Běžecké testy – Lesná – Zhustových 60 minut – Lesná, U rozvodny – sraz do 9:30 hod. – kluci 50 minut, holky 45 minut (lesní kros)

16. 1. – NE – zimní mapový trénink – Střelice u Brna – sraz: 9:30 na konci silnice u průmyslového areálu nad Střelicemi – mapa: Šibeník (1 : 10 000, E=5m) – typ tréninku: kombotech – doprava: osobními auty

21. 1. – PÁ – noční mapový trénink – Brno, U křivé borovice – sraz: 17:00 U křivé borovice – mapa: Kočičí žleb (1 : 10 000, E=5m) – typ tréninku: krátká trať s motýlkem – doprava: osobními auty nebo MHD

22. 1. – SO – vytrvalost bez mapy „okolo Blanska“ – Blansko, Hořice – sraz: 9:30 na nádraží v Blansku, město – vytrvalost: Hořice ® Šebrov ® Vranov  ® Nový hrad ® Olomučany ® Klepáčov  – doprava: osobními auty

22. 1. – SO – Brněnský běžecký pohár (6. závod) – Radostice – sraz do 9:00 hod. – 5km 10:30 hod., 10km 11:15 hod. – přihlášky předem nejsou třeba, na místě se vkladem 100,– Kč – doprava: vlastní

23. 1. – NE – zimní mapový trénink – Ochoz u Brna – sraz: 9:30 na odbočce silnice k archivu mezi Líšní a Ochozí u Brna – mapa: Zadní Hády (1 : 10 000, E=5m) – typ tréninku: krátké postupy – doprava: osobními auty

28. 1. až 6. 2. – SO–NESoustředění Španělsko – viz samostatný rozpis akce

3. až 6. 2. – ČT–NESoustředění Stará Ves u Rýmařova – viz samostatný rozpis akce

5. 2. – SO – Brněnský běžecký pohár (7. závod) – Rájec-Jestřebí, Gymnázium – sraz do 9:00 hod. 5km 10:30 hod., 10km 11:15 hod. – přihlášky předem nejsou třeba, na místě se vkladem 100,– Kč – doprava: vlastní

11. 2. – PÁ – noční mapový trénink – Hostěnic – sraz: 17:00 na parkovišti u Hostěnického propadání v Hostěnicích – mapa: Kamenný žlíbek (1 : 10 000, E=2,5m) – typ tréninku: scorelauf + krátké postupy – doprava: osobními auty

12. 2. – NE – vytrvalost bez mapy „údolím Bílého potoka“ – Velká Bíteš – sraz: 9:30 ve Velké Bíteši (Karlov) – vytrvalost: Velká Bíteš ® Šmelcovna ® Veverská Bítýška – doprava: osobními auty

13. 2. – NE – zimní mapový trénink – Ivančice – sraz: 9:30 před mostem přes řeku Jihlavu v Ivančicích u Rény – mapa: Réna (1 : 10 000, E=5m) – typ tréninku: vrstevnicová mapa – doprava: osobními auty

19. 2. – SO – O-mikron – Brno – sraz: informace budou doplněny po vydání rozpisu

20. 2. – SO – vytrvalost s mapou – Bohdalec – sraz: 9:30 u Bohdalce na parkovišti v lese u odbočky silničky na Bílkův žleb – mapa: Bílkův žle (1 : 15 000, E=5m) – typ tréninku: COB – doprava: osobními auty

25. 2. – PÁ – noční mapový trénink – Omice – sraz: 18:00 na parkovišti v lese u bývalého vojenského objektu mezi Omicemi a Kývalkou – mapa: Omický les (1 : 10 000, E=5m) – typ tréninku: dlouhé postupy – doprava: osobními auty

26. 2. – SO – vytrvalost bez mapy „okolo Sýkoře“ – Lomnice – sraz: 9:30 ve Veselí – vytrvalost: okolo Sýkoře – doprava: osobními auty

26. 2. – SO – Brněnský běžecký pohár (8. závod) – Modřice, sokolovna – sraz do 9:00 hod. 5km 10:30 hod., 10km 11:15 hod. – přihlášky předem nejsou třeba, na místě s vkladem 100, – Kč – doprava: vlastní nebo MHD tramvaj číslo 2

27. 2. – NE – zimní mapový trénink – Brno-Bystrc, U křivé borovice – sraz: 9:30 v Bystrci U křivé borovice – mapa: Kočičí žleb (1 : 10 000, E=5m) – typ tréninku: paměťové tandemy – doprava: osobními auty

5. až 13. 3. – SO–NESoustředění Slovinsko – viz samostatný rozpis akce

6. až 10. 3. – NE–ČTSoustředění Šumava – viz samostatný rozpis akce

18. až 20. 3. – PÁ až NE – Jarní pohár – Běleč nad Orlicí – noční OB, dlouhá trať, štafety – start: PÁ 19:30, SO 10:00, NE: 10:00 – doprava: osobními auty v pátek v 16:00 z Brna – vedoucí: Libor Zřídkaveselý – ubytování: penzion – terén: velmi rychlý rovinatý s hustou sítí cest, s vodotečemi a hustníky s vegetačními detaily – sraz: informace budou doplněny po vydání rozpisu – přihlášky do 12. března – návrat v neděli okolo 15:00

19. 3. – SO – Brněnský běžecký pohár (9. závod) – ZŠ Kamínky – sraz do 9:00 hod. 5km 10:30 hod., 10km 11:15 hod. – přihlášky předem nejsou třeba, na místě se vkladem 100,– Kč – doprava: vlastní nebo MHD trolejbusem 26, 27

25. 3. – PÁ – noční mapový trénink – Hrádkov – sraz: 18:30 nad Hrádkovem v lese – mapa: Ledková huť (1 : 10 000, E=5m) – typ tréninku: krátká trať s motýlkem – doprava: osobními auty

26. 3. – SO – Zhusta cup – Mokrá-Horákov – sraz: 10:00 nad vodárnou v Mokré-Horákově – mapa: Vlašnovské údolí (1 : 10 000, E=2,5m) – typ tréninku: scorelauf + krátká trať – doprava: osobními auty

26. 3. – NE – Brněnský běžecký pohár (10. závod) – Brněnská přehrada, hotel Rakovec – sraz do 9:00 hod. 5km 10:30 hod., 10km 11:15 hod. – přihlášky předem nejsou třeba, na místě se vkladem 100, – Kč – doprava vlastní nebo MHD tramvaj 3, 10 zastávka „Přístaviště“ nebo „Rakovecká“

27. 3. – NE – Sprintové štafety – Brno, Židenice (Bílá hora) – sraz: 10:00 na Bílé hoře – mapa: Bílé hlíny (1 : 4 000, E=2,5m) – typ tréninku: sprintové štafety – doprava: osobními auty

2. 4. – SO – 1. Jihomoravská liga + Mistrovství Jmk (PBM) !!! POŘÁDÁME !!! – sprint – Miroslav – start: 10:30 – přihlášky do neděle 27. března – doprava: osobními auty – vedoucí: Kamila Tachovská – návrat okolo 13:00

6. 4. – ST – mapový trénink (žactvo) – Brno, Královo Pole (sedlo pod Medláneckým kopcem) – sraz: 16:15 – mapa: Kozí hora – typ tréninku: fáborkovaná linie + linie+scorelauf + krátké postupy – doprava: tramvají 12 na zastávku „Technologický park“ nebo autobusem 53 na zastávku „Kolejní“ – vedoucí: Kamila Tachovská a Michaela Zřídkaveselá

6. 4. – ST – mapový trénink (dorost+) – Ochoz u Brna (odbočka k archivu) – sraz: 19:00 – mapa: Zadní Hády – typ tréninku: noční mapový trénink – přihlášky do pondělí 4. dubna – doprava: osobními auty – vedoucí: Libor Zřídkaveselý

9. 4. – SO – 2. Jihomoravská liga (VBM) – klasická trať – Žebětín – start: 10:30 – přihlášky do neděle 2. dubna – doprava: osobními auty – vedoucí: Kamila Tachovská – návrat okolo 14:00

9. a 10. 4. – SO + NE – M ČR v nočním OB (VSP) –noční OB –centrum: Struhařov – start: 20:45 – doprava: osobními auty v 16:30 z Brna – vedoucí: Libor Zřídkaveselý – ubytování: penzion – terén: kopcovitý až mírně zvlněný, 2/3 prostoru velké množství situačních detailů – kameny, balvany, skály a skalky, skupiny kamenů, převážně říčanská žula, porosty: různorodé – listnaté (zejména buky) a jehličnany místy s náletovými hustníky. Středně hustá síť komunikací. Průběžnost spíše dobrá. Nadmořská výška 408 – 526 m n.m. – přihlášky do 26. března
Český pohár, žebříček A (VSP) –krátká trať – centrum: Struhařov – start: 11:30 – terén: kopcovitý až mírně zvlněný, 2/3 prostoru velké množství situačních detailů – kameny, balvany, skály a skalky, skupiny kamenů, převážně říčanská žula, porosty: různorodé – listnaté (zejména buky) a jehličnany místy s náletovými hustníky. Středně hustá síť komunikací. Průběžnost spíše dobrá. Nadmořská výška 408 – 526 m n.m. – přihlášky do 26. března – návrat okolo 18:00

13. 4. – ST – mapový trénink (všichni) – Brno, Soběšice (Lesní školka) – sraz: 16:15 – mapa: Melatín – typ tréninku: hvězdice + COB + dlouhé postupy + dlouhé postupy – doprava: autobusem 57 na zastávku „Lesní školka“ – přihlášky (dorost+) do pondělí 11. dubna – vedoucí: Kamila Tachovská, Michaela Zřídkaveselá a Libor Zřídkaveselý

14. až 18. 4. – ČT–POVelikonoční soustředění Jizerské hory – viz samostatný rozpis akce

20. 4. – ST – mapový trénink (žactvo) – Brno, Líšeň (Velká Klajdovka) – sraz: 16:15 – mapa: Hádecká planina – typ tréninku: okruhy + shluky + sudá/lichá – doprava: autobusem 55, 78, 82 na zastávku „Podbělová“ – vedoucí: Kamila Tachovská a Michaela Zřídkaveselá

20. 4. – ST – mapový trénink (dorost+) – Tišnov (parkoviště Na Loukách) – sraz: 16:30 – mapa: Tišnov – typ tréninku: I. úsek štafet – přihlášky do pondělí 18. dubna – doprava: osobními auty – vedoucí: Libor Zřídkaveselý

23. 4. – SO – 3. Jihomoravská liga + Mistrovství Jmk (KON) – krátká trať – Valchov – start: 10:30 – přihlášky do neděle 17. dubna – doprava: osobními auty – vedoucí: Kamila Tachovská – návrat okolo 15:00

23. a 24. 4. – SO + NE – Český pohár, žebříček A (OSN) –sprint – centrum: Nové Město na Moravě – start: 10:00 – doprava: osobními auty v 7:30 z Brna – vedoucí: Libor Zřídkaveselý – ubytování: penzion – terén: městská zástavba, park, louky – přihlášky do 16. dubna
Český pohár štafet (OSN) –štafety – centrum: Nové Město na Moravě – start: 14:30 – terén: typický vysočinský, porostově rozmanitý, podmáčený, s velmi hustou sítí komunikací – přihlášky do 9. dubna
Český pohár štafet (OSN) –štafety – centrum: Nové Město na Moravě – start: 10:00 – terén: typický vysočinský, porostově rozmanitý, podmáčený, s velmi hustou sítí komunikací – přihlášky do 9. dubna – návrat okolo 15:00

27. 4. – ST – mapový trénink (žactvo) – Brno, Soběšice (pod Soběšicemi) – sraz: 16:15 – mapa: Zamilovaný háj – typ tréninku: shluky + hvězdice + scorelauf – doprava: autobusem 43 na zastávku „Útěchovská“ – vedoucí: Kamila Tachovská a Michaela Zřídkaveselá

27. 4. – ST – mapový trénink (dorost+) – Třebíč (ulice Hrádek) – sraz: 16:30 – mapa: Třebíč – typ tréninku: dvoukolový sprint – přihlášky do pondělí 25. dubna – doprava: osobními auty – vedoucí: Libor Zřídkaveselý

29. 4. až 1. 5. – PÁ–NESprintové soustředění Slovensko – viz samostatný rozpis akce

30. 4. – SO – 4. Jihomoravská liga (TBM) – klasická trať – Brno, Bystrc – start: 10:30 – přihlášky do neděle 24. dubna – doprava: osobními auty – vedoucí: Kamila Tachovská – návrat okolo 13:00

4. 5. – ST – mapový trénink (všichni) – Brno, Kohoutovice (Kohoutovická Baba) – sraz: 16:15 – mapa: Dub Troják – typ tréninku: COB + sudá/lichá + vrstevnicový COB + vrstevnicový COB – doprava: trolejbusem 37 na zastávku „Pavlovská“ – přihlášky (dorost+) do pondělí 2. května – vedoucí: Kamila Tachovská, Michaela Zřídkaveselá a Libor Zřídkaveselý

11. 5. – ST – mapový trénink (všichni) – Brno, Řečkovice (hřbitov) – sraz: 16:15 – mapa: Řečkovice – typ tréninku: sprint + sprint + sprintové variace + sprintové variace – doprava: tramvají 1 na zastávku „Řečkovice“ nebo autobusem 42, 65, 70 na zastávku „Palackého náměstí“ – přihlášky (dorost+) do pondělí 9. května – vedoucí: Kamila Tachovská, Michaela Zřídkaveselá a Libor Zřídkaveselý

14. 5. – SO – 5. Jihomoravská liga (BBM) – klasická trať – Neslovice – start: 10:30 – přihlášky do neděle 8. května – doprava: osobními auty – vedoucí: Kamila Tachovská – návrat okolo 15:00

14. a 15. 5. – SO + NE – M ČR ve sprintu (DKP + TAP) –sprint –centrum: Praha 13 – start: 12:00 – doprava: osobními auty v 8:00 z Brna – vedoucí: Libor Zřídkaveselý – ubytování: penzion – terén: sídlištní a starší městská zástavba, parky, areály škol/školek – přihlášky do 1. května
M ČR sprintových štafet (DKP + TAP) –sprintové štafety –centrum: Praha 13 – start: 9:15 – terén: sídlištní a starší městská zástavba, parky, areály škol/školek – přihlášky do 1. května – návrat okolo 14:00

18. 5. – ST – mapový trénink (žactvo) – Brno, Ivanovice (Velká Baba) – sraz: 16:15 – mapa: Velká Baba – typ tréninku: linie + odbočovák + koridory – doprava: autobusem 41, 71 na zastávku „Kouty“ – vedoucí: Kamila Tachovská a Michaela Zřídkaveselá

18. 5. – ST – mapový trénink (dorost+) – Valchov (fotbalové hřiště) – sraz: 16:30 – mapa: Ledková huť – typ tréninku: okruhy – přihlášky do pondělí 16. května – doprava: osobními auty – vedoucí: Libor Zřídkaveselý

21. 5. – SO – Žebříček B-Morava, 6. Jihomoravská liga (ZBM) – krátká trať – Ochoz u Brna, Pod Hádkem – start: 10:00 – vedoucí: Kamil Komenda – terén: smíšený les s měnící se průběžností, v severní části je prostor velmi členitý, na jih padají údolí – přihlášky do 7. května – návrat okolo 18:00

21. a 22. 5. – SO + NE – Český pohár, žebříček A (NEK + LPM) –krátká trať –centrum: Oldřichov u Nejdku – start: 13:00 – doprava: osobními auty v 7:00 z Brna – vedoucí: Libor Zřídkaveselý – ubytování: penzion – terén: horský terén s prudkými svahy, místy s množstvím kamenů a zbytků po osídlení, místy prázdný les; na vrcholu hřbetu vysoce podmáčený terén, meliorace, kleč – přihlášky do 7. května
Český pohár, žebříček A (NEK + LPM) –klasická trať –centrum: Oldřichov u Nejdku – start: 10:00 – terén: horský terén s prudkými svahy, místy s množstvím kamenů a zbytků po osídlení, místy prázdný les; na vrcholu hřbetu vysoce podmáčený terén, meliorace, kleč – přihlášky do 7. května – návrat okolo 19:00

22. 5. – NE – Žebříček B-Morava (ZBM) – klasická trať – Ochoz u Brna, Pod Hádkem – start: 12:00 – vedoucí: Kamil Komenda – terén: smíšený les s měnící se průběžností, v severní části je prostor velmi členitý, na jih padají údolí – přihlášky do 7. května – návrat okolo 15:00

25. 5. – ST – mapový trénink (všichni) – Brno, Žebětín (V od pole v lese) – sraz: 16:15 – mapa: Augšperský potok – typ tréninku: okruhy + okruhy + Švýcarská hra + Švýcarská hra – doprava: autobusem 52 na zastávku „Ríšová“ – přihlášky (dorost+) do pondělí 23. května – vedoucí: Kamila Tachovská, Michaela Zřídkaveselá a Libor Zřídkaveselý

28. 5. – SO – 7. Jihomoravská liga (LBM) – krátká trať – Hostěnice – start: 10:30 – přihlášky do neděle 22. května – doprava: osobními auty – vedoucí: Kamila Tachovská – návrat okolo 14:00

1. 6. – ST – mapový trénink (žactvo) – Brno, Starý Lískovec (ZŠ Bosonožská) – sraz: 16:15 – mapa: Starý Lískovec – typ tréninku: sprint + sprint + sprintové variace – doprava: tramvají 6, 8 na zastávku „Dunajská“ – vedoucí: Kamila Tachovská a Michaela Zřídkaveselá

1. 6. – ST – mapový trénink (dorost+) – Ochoz u Brna (parkoviště Pod Hádkem) – sraz: 16:30 – mapa: Skalka – typ tréninku: seběhy – přihlášky do pondělí 30. května – doprava: osobními auty – vedoucí: Libor Zřídkaveselý

4. a 5. 6. – SO + NE – M ČR na krátké trati (TJN) –krátká trať – centrum: Nová Ves nad Nisou – start: SO 12:00, NE 10:00 – doprava: osobními auty v 7:00 z Brna – vedoucí: Libor Zřídkaveselý – ubytování: penzion – terén: typický jizerskohorský (kameny různých velikostí, kamenná pole, bažinky, kopcovitý), ne tak členitý, vysoké borůvčí, částečně velmi podmáčený až skandinávský – přihlášky do 21. května – návrat okolo 18:00

8. 6. – ST – mapový trénink (všichni) – Brno, Veselka (Bosonožský hájek) – sraz: 16:15 – mapa: Veselka – typ tréninku: hvězdice + scorelauf + one man relay + one man relay – doprava: autobusem 52 na zastávku „Borkovník“ – přihlášky (dorost+) do pondělí 6. června – vedoucí: Kamila Tachovská, Michaela Zřídkaveselá a Libor Zřídkaveselý

11. 6. – SO – 8. Jihomoravská liga + Mistrovství Jmk (ADA) – klasická trať – Lipůvka – start: 10:30 – přihlášky do neděle 5. června – doprava: osobními auty – vedoucí: Kamila Tachovská – návrat okolo 13:00

15. 6. – ST – mapový trénink (žactvo) – Brno, Bystrc (U křivé borovice) – sraz: 16:15 – mapa: Chvalkovka – typ tréninku: linie + linie se shluky + COB s chybějící kontrolou – doprava: tramvají 10 na zastávku „Ečerova“ nebo autobusem číslo 52, 54 na zastávku „Ruda“ – vedoucí: Kamila Tachovská a Michaela Zřídkaveselá

15. 6. – ST – mapový trénink (dorost+) – Neslovice (ulice Lesní) – sraz: 16:30 – mapa: Knížecí les – typ tréninku: kombotech – přihlášky do pondělí 13. června – doprava: osobními auty – vedoucí: Libor Zřídkaveselý

18. a 19. 6. – SO + NE – Žebříček B-Morava (LCE) –klasická trať –centrum: Přečkovice – start: 12:00 – doprava: osobními auty v 9:00 z Brna – vedoucí: Kamil Komenda – ubytování: penzion – terén: středoevropský, kopcovitý, střední hustota komunikací, smíšená vegetace (místy notně prokácená po kůrovcové kalamitě), častý sezónní podrost, občasné erozní rýhy – přihlášky do 11. června
Žebříček B-Morava (LCE) –krátká trať –centrum: Přečkovice – start: 10:00 – terén: středoevropský, kopcovitý, střední hustota komunikací, smíšená vegetace (místy notně prokácená po kůrovcové kalamitě), častý sezónní podrost, občasné erozní rýhy – přihlášky do 11. června – návrat okolo 16:00

22. 6. – ST – mapový trénink (všichni)!!! POŘÁDÁME !!! – Brno, Líšeň – sraz: 17:00 – mapa: Hornek (1:10 000, E=5m) – Mistrovství Jihomoravského kraje ve štafetách – doprava: zvláštním autobusem v 16:00, 16:20 a 16:40 od Zetoru – vedoucí: Kamila Tachovská – start: 17:15 – návrat okolo 19:30

24. až 26. 6. – PÁ až NE – Veteraniáda ČR (STE) –sprint –centrum: Litovel – start: 17:00 – vedoucí: Libor Robotka – ubytování: penzion – terén: historická městská zástavba, přilehlé parky, přilehlé sídliště. Běžecký podklad: asfaltové cesty/beton, kamenná dlažba, trávník – přihlášky do 11. června
Veteraniáda ČR (STE) –klasická trať –centrum: Horní Město – start: 11:00 – terén: smíšený les, členitý terén, místy skalky – přihlášky do 11. června
Veteraniáda ČR (STE) –krátká trať –centrum: Horní Město – start: 10:00 – terén: smíšený les, členitý terén, místy skalky – přihlášky do 11. června

29. 6. – ST – mapový trénink (všichni) – Brno, Pisárky (u hotelu Myslivna) – sraz: 16:15 – mapa: Myslivna – typ tréninku: mobil-O + lesní sprint + microsprint  – doprava: autobusem 52, 68 na zastávku „Šárka“ – přihlášky (dorost+) do pondělí 27. června – vedoucí: Kamila Tachovská, Michaela Zřídkaveselá a Libor Zřídkaveselý

1. až 3. 7. – PÁ až NE – Cena střední Moravy (KON) – Žďárský potok – přihlášky do 2. června

1. až 3. 7. – PÁ až NE – Sandstones / Pískovce 2022 (DOK) – Doksy – přihlášky do 2. června

1. až 6. 7. – PÁ–STSoustředění Jeseníky – viz samostatný rozpis akce

4. až 6. 7. – PO až ST – O-Požáry (KAM) – Xxx – přihlášky do 2. června

16. a 17. 7. – SO a NE – Czech O Tour 2022 (ČSOS) – Xxx – přihlášky do 2. června

22. a 24. 7. – PÁ až NE – HSH Vysočina cup (CHT) – Xxx – přihlášky do 2. června

23. 7. až 7. 8. – SO–NESoustředění Švédsko – viz samostatný rozpis akce

29. a 31. 7. – PÁ až NE – Grand Prix Silesia (AOP) – Xxx – přihlášky do 2. června

  3. a 7. 8. – ST a NE – 5EOB Tis (PGP) – Tis u Blatna – přihlášky do 2. června

12. a 14. 8. – PÁ až NE – Rumcajsovy míle (SJC) – Xxx – přihlášky do 2. června

13. až 20. 8. – SO–SOLetní tábor OB – viz samostatný rozpis akce

19. a 21. 7. – PÁ až NE – Pěkné prázdniny s OB v Českém ráji (TUR) – Xxx – přihlášky do 2. června

26. a 28. 8. – PÁ až NE – Cena východních Čech (LPU) – Xxx – přihlášky do 2. června

26. a 28. 8. – PÁ až NE – West cup (NEK) – Xxx – přihlášky do 2. června

31. 8. – ST – mapový trénink (všichni) – Suchý (penzion Athéna) – sraz: 16:00 – mapa: Skalky – typ tréninku: hvězdice + scorelauf + okruhy + okruhy – osobními auty– přihlášky (všichni) do pondělí 29. srpna – vedoucí: Kamila Tachovská, Michaela Zřídkaveselá a Libor Zřídkaveselý

2. až 4. 9. – PÁ–NESoustředění Nový Bor – viz samostatný rozpis akce

3. 9. – SO – 9. Jihomoravská liga (ZBM) – klasická trať – Ochoz u Brna – start: 10:30 – přihlášky do neděle 28. srpna – doprava: osobními auty – vedoucí: Kamila Tachovská – návrat okolo 14:00

7. 9. – ST – mapový trénink (žactvo) – Brno, Bystrc (v lese Pekárna) – sraz: 16:15 – mapa: Pekárna – typ tréninku: scorelauf + paměťové hvězdice + kombotech – doprava: autobusem 52 na zastávku „Kopce“ – vedoucí: Kamila Tachovská a Michaela Zřídkaveselá

7. 9. – ST – mapový trénink (dorost+) – Bunč (parkoviště Bunč) – sraz: 16:30 – mapa: Komínky – typ tréninku: krátké a dlouhé postupy – přihlášky do pondělí 5. září – doprava: osobními auty – vedoucí: Libor Zřídkaveselý

10. a 11. 9. – SO + NE – Český pohár, žebříček A, žebříček B-Morava (TZL) –klasická trať –centrum: Rusava – start: 12:00 – doprava: osobními auty v 9:00 z Brna – vedoucí: Libor Zřídkaveselý – ubytování: penzion – terén: kopcovitý terén s hlubokými údolími a plynule tvarovanými hřbety. Smíšený les s převahou list-náče (buku). Kůrovec jen lokálně. Povětšinou dobře průběžný, v části plošné odrůstající porosty. Střední hustota cest. Občasné skály, balvany, kameny, prameniště a bažinky – přihlášky do 29. srpna
Český pohár, žebříček A, žebříček B-Morava (TZL) –krátká trať –centrum: Rusava – start: 10:00 – terén: svažitý terén. Spodní pasáž prostoru je odrůstající smíšený plošný hustník po větrné kalamitě s kameny, prameništi, bažinkami a rýhami. Horní pasáž více listnatá, otevřenější s balvany, skálami a kamennými poli. Malá hustota komunikací – přihlášky do 29. srpna – návrat okolo 17:00

14. 9. – ST – mapový trénink (žactvo) – Brno, Kohoutovice (Kohoutovická Baba) – sraz: 16:15 – mapa: Dub Troják – typ tréninku: linie se shluky + okruhy + paměťové tandemy – doprava: trolejbusem 37 na zastávku „Pavlovská“ – vedoucí: Kamila Tachovská a Michaela Zřídkaveselá

14. 9. – ST – mapový trénink (dorost+) – Hostěnice (parkoviště U propadání) – sraz: 16:30 – mapa: Kamenný žlíbek – typ tréninku: kombotech – přihlášky do pondělí 12. září – doprava: osobními auty – vedoucí: Libor Zřídkaveselý

17. a 18. 9. – SO + NE – M ČR na klasické trati (BOR) –klasická trať – centrum: Svitava– start: SO 12:00, NE 9:00 – doprava: osobními auty v 7:00 z Brna – vedoucí: Libor Zřídkaveselý – ubytování: penzion – terén: kopcovitý, vrstevnicově členitý terén, pískovcové a čedičové srázy a kameny, v některých oblastech mohutné skalní bloky a věže, průběžnost různorodá : od velmi dobré v částech s borovicovým lesem, po ztíženou v oblastech s čedičovými suťovými kameny, na některých místech souvislé plochy borůvčí – přihlášky do 4. září – návrat okolo 19:00

21. 9. – ST – mapový trénink (žactvo) – Brno, Útěchov (U buku) – sraz: 16:15 – mapa: Melatín – typ tréninku: COB + odbočovák + linie se shluky – doprava: autobusem 57 na zastávku „U buku“ – vedoucí: Kamila Tachovská a Michaela Zřídkaveselá

21. 9. – ST – mapový trénink (dorost+) – Boskovice (parkoviště Hradní) – sraz: 16:30 – mapa: Boskovice – typ tréninku: sprintové variace – přihlášky do pondělí 19. září – doprava: osobními auty – vedoucí: Libor Zřídkaveselý

24. 9. – SO – 10. Jihomoravská liga (TBM) – krátká trať – Útěchov – start: 10:30 – přihlášky do neděle 18. září – doprava: osobními auty – vedoucí: Kamila Tachovská – návrat okolo 13:00

24. a 25. 9. – SO + NE – Český pohár, žebříček A (VRL) –sprint – centrum: Dvůr Králové – start: 10:00 – doprava: osobními auty v 6:00 z Brna – vedoucí: Libor Zřídkaveselý – ubytování: penzion – terén: hlavní část závodu proběhne v historické části města Dvůr Králové nad Labem, která je od roku 1990 městskou památkovou zónou. Nachází se zde nepravidelná síť ulic s městským opevnění v podobě hradeb, jižněji pak bloky řadových a rodinných domů s přilehlými parkovišti. Na jihozápadě této části sídlí firma Juta se svým areálem. Terén je z velké části rovinatý, dobře průběžný. Východní část se nachází na velmi mírném vršku oproti západní části (výškový rozdíl max. 15 m).– přihlášky do 10. září
Český pohár štafet (STH) –štafety – centrum: Tetín-Vidoň – start: 14:45 – terén: průběžný podkrkonošský les, středně hustá síť komunikací. Většina prostoru středně prudký svah s občasnými kameny, skalkami a pozůstatky těžební činnosti (lomy). V prostoru údolí říčky Bystřice prudké svahy s erozními rýhami – přihlášky do 10. září
Český pohár štafet (VRL) –štafety – centrum: Záboří – start: 10:00 – terén: podkrkonošský mírně zvlněný terén, většinou dobře průběžný, místy s pasekami a hustníky, se střední sítí komunikací. Zčásti borovicový les se vyznačuje mnoha terénními detaily – kupkami, jámami a prohlubněmi. Lze zde narazit na samostatné skalky a kameny. V severní části lesa jsou skalní bloky. V jižní části se nacházejí pozůstatky po těžbě pískovce. Některé části lesa jsou podmáčené protékajícími potůčky – přihlášky do 10. září – návrat okolo 18:00

28. 9. – ST – 11. Jihomoravská liga (RBK) – klasická trať – Lipůvka – start: 10:30 – přihlášky do úterý 20. září – doprava: osobními auty – vedoucí: Kamila Tachovská – návrat okolo 15:00

1. 10. – SO – 12. Jihomoravská liga (OSN) – krátká trať – Křižánky – start: 10:30 – přihlášky do neděle 25. září – doprava: osobními auty – vedoucí: Kamila Tachovská – návrat okolo 15:00

5. 10. – ST – mapový trénink (všichni) – Ochoz u Brna (odbočka k archivu) – sraz: 16:15 – mapa: Zadní Hády – typ tréninku: I. úsek štafet + I. úsek štafet + I. úsek štafet + I. úsek štafet – doprava: osobními auty – přihlášky (dorost+) do pondělí 3. října – vedoucí: Kamila Tachovská, Michaela Zřídkaveselá a Libor Zřídkaveselý

8. a 9. 10. – SO + NE – Mistrovství ČR štafet (PHK) –štafety –centrum: Hajnice-Výšinka – start: 11:00 – doprava: osobními auty v 7:00 z Brna – vedoucí: Libor Zřídkaveselý – ubytování: penzion – terén: podhorský terén v nadmořské výšce 450 – 570 m n. m. s velkým množství kamenů, skalek a terénních detailů. Střídají se zde různé stupně průběžnosti, od rychlých pasáží v čistém lese po pomalé prodírání v hustníkách. V prostoru se nachází středně hustá síť cest – přihlášky do 26. září
Mistrovství ČR klubů (PHK) –družstva –centrum: Hajnice-Výšinka – start: 9:30 – terén: podhorský terén v nadmořské výšce 450 – 570 m n. m. s velkým množství kamenů, skalek a terénních detailů. Střídají se zde různé stupně průběžnosti, od rychlých pasáží v čistém lese po pomalé prodírání v hustníkách. V prostoru se nachází středně hustá síť cest – přihlášky do 26. září – návrat okolo 18:00

15. 10. – SO – 13. Jihomoravská liga (ABM) – klasická trať – Dambořice – start: 10:30 – přihlášky do neděle 9. října – doprava: osobními auty – vedoucí: Kamila Tachovská – návrat okolo 15:00

15. a 16. 10. – SO–NESoustředění Rakousko – M Rakouska v nočním OB + Austria cup krátká trať – viz samostatný rozpis akce

22. 10. – SO – 14. Jihomoravská liga (PBM) !!! POŘÁDÁME !!! – krátká trať – Medlov – start: 10:30 – přihlášky do neděle 16. října – doprava: osobními auty – vedoucí: Kamila Tachovská – návrat okolo 16:00

26. až 30. 10. – ST–NESoustředění Slovensko – Vysoké Tatry – viz samostatný rozpis akce

5. a 6. 11. – SO, NE – ODDÍLOVÝ PŘEBOR – centrum: Zubří – mapa: Zubří – bližší informace na oddílových www stránkách https://www.orientak.cz/ – přihlášky do 23. října