Soustředění Itálie – ohlédnutí

Závěr odpočinkového období jsme vyplnili výletem za zážitky ze závodů v italských Benátkách. Tradiční závod v Benátkách měl letos již 38. ročník a jelikož předchozí ročník byl naposledy v roce 2018 sešlo se na startu závodů okolo 1 500 závodníků. Sobotní noční závod se běžel ve východní části Benátek a později startující závodníci měli místy i liduprázdné uličky. Nedělní závod už byl hodně podobný předchozím ročníkům. Delší tratě zavedli závodníky do skoro celých Benátek a rozdíl oproti prvním ročníkům byl jen ve výrazně kratší délce, když letos se běhalo mezi 30 a 40 minutami. Nechyběla ani tradiční voda v ulicích, která potrápila více ty dříve startující, naopak ti co startovali později poznali, že ne vždy lze běžet naplno, protože prostě turisté v ulicích nejsou lehce překonatelnými překážkami.